Sosyal Medyanın Son Raporu

Her sene düzenli olarak 1000’den fazla pazarlama profesyoneli ile gerçekleştirilen “Sosyal Medyanın Türkiye’deki Geleceği” araştırmasının2019-2020versiyonu yayınlandı.

Globalwebindex’in raporuna göre günde ortalama2 saat 22 dakikamızısosyal medyada geçiriyoruz. Durum böyle olunca markalar da müşterilerine ulaşmak için sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanıyor.

Profesyonellerin `.1’i beğeni özelliğinin kalkmasından sonra Instagram influencer’larının etkisinin azalacağını düşünüyor.

Beğeni, markalar için önemli olduğu kadar influencer’lar için de önemli bir metrik. Bu değişikliğin en çok influencer’ları etkileyeceği düşünülüyor.

Influencer’lar beğeni sayısını kendileri görebileceği için markalara bunu rapor olarak iletebilecek olsalar da takipçileri tarafından bu verinin görülemeyecek olması onların kamuoyundaki değerini değiştirebilir.

Profesyonellerin u’i Instagram’ı en etkili mecra olarak değerlendiriyor.

Instagram özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok ciddi yol kat etti.

Instagram a.6 ile ilk sırada yer alıyorken; G ile Facebook onu takip ediyordu. Bu sene ise Facebook oy kaybederken, Instagram yükselişini sürdürmüş. Veri gizliliği, Cambridge Analytica, mecrada geçirilen sürenin azalması gibi nedenlerden ötürü, Facebook’taki bu düşüşün yaşandığını ve devam edeceğini; uzun vadede markaların bu mecradan daha da uzaklaşacağını ön görülüyor..

Türkiye’nin En Yeni Ödül Organizasyonu Vizyonda !

Bizi Takip Edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest