Üç Milyar Dolara İmza Attılar

Albayraklar Şirketler Grubu Türkiye’ye yenilenebilir enerji tesisleri kurmak üzere dünya devleri ile Dubai’de ortaklık sözleşmesi imzaladı.

Global Investments Group Başkanı Bahreyn Kraliyet Ailesinden Shaikh Abdulaziz Al Khalifa, Dünyanın en büyük güneş enerjisi paneli üreticilerinin başında gelen Merkezi Çin’de bulunan Almaden firmasının Ceo’su Dan Tseng ve Yönetim Kurulu Üyesi Wen Kai Hsu imza töreninde biraraya geldiler.

Özel sektör haricinde Devletimizin YEKA-GES ihalelerine de girmeye hazırlanan yeni dev ortaklık firmasının Türkiye’ye yapmayı planladığı yatırım tutarı toplam 3 milyar doların üzerinde.

Dubai’de gerçekleşen ve Dubai Başkonsolosu Sn.Mustafa İlker Kılıç ve Ticaret Ateşesi Sn. Ahmet Canlı’nında katıldığı imza töreni sonunda yapılan açıklamalarda yatırımlara vakit kaybetmeden derhal başlanacağı belirtilirken yeni ortaklık firmasının Türkiye’de yarım kalan GES projelerini tamamlamak için de teklif vermeye hazır olduğunu yatırımların sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp Albayraklar üzerinden Türkiye’nin Komşu Ülkelerine’de açılacaklarını belirttiler.

BÜYÜK GÜN YAKLAŞIYOR

Bizi Takip Edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest